MARZANNA 2023

Topienie marzanny to polska tradycja, która polega na topieniu lub paleniu kukły symbolizującej kobietę - zimę. W MyVinci Preschool co roku witamy wiosnę zgodnie z tym starym  zwyczajem. W pierwszy dzień wiosny 2023 poszliśmy do parku. Dzieci oblewały wodą Marzannę skandując hasło: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”!

Czytaj więcej: MARZANNA 2023

BAL KARNAWAŁOWY 2023

8.02 odbędzie się bal karnawałowy dla starszej i młodszej grupy przedszkolnej. Zachęcamy dzieci do przebrania się w ciekawe kreacje!

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2023

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu na Czerskiej.

 

IMPREZA HALOWEENOWA

Strasznie fajna impreza halloweenowa odbędzie się 28.10.2022r. dla młodszej i starszej grupy przedszkolnej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do przebrania się w kostiumy.DZIEŃ ZIEMI W MYVINCI PRESCHOOL

 W Międzynarodowy Dzień Ziemi dyskutowaliśmy o różnych sposobach ochrony środowiska — tego najbliższego i dalszego. Wspólnie więc przypominaliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, pielęgnowania roślin. Jednak nie poprzestaliśmy tylko na rozmowach. Dzieci przygotowały pracę plastyczną na Dzień Ziemi. Sprzątaliśmy najbliższe otoczenie oraz pobliski park Pole Mokotowskie. Ilość zebranych śmieci unaoczniła dzieciom skalę problemu i skutecznie zachęciła do ograniczania zużycia plastiku. Po tak pouczającym dniu dzieci w widoczny sposób starają się oszczędzać takie zasoby jak prąd czy woda oraz chętnie angażują się w codzienną segregację odpadków.

 

 

 

WYCIECZKA DO INSTYTUTU NIEWIDOMYCH

Za nami wyjątkowa wycieczka kulturalna do Instytutu Niewidomych. Dzieci miały okazję sprawdzić jak wygląda życie osoby odbierającej świat zmysłami pozawzrokowymi. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zadaniach, polegających na rozpoznawaniu obiektów i przestrzeni za pomocą węchu oraz słuchu. Ponadto dzieci próbowaly swoich sił w tworzeniu krótkiej audiodeskrypcji. Była to niecodzienna lekcja rowijająca empatię, postawy współżycia w grupie dzieci z dysfunkcją wzroku.

 

 

 

 

 

TAJEMNICE WULKANÓW

Czym jest wulkan? W MyVinci Preschool uwielbiamy eksperymenty. Dlatego, o tym co znajduje się we wnętrzu ziemi — dzieci dowiadują się poprzez ciekawe doświadczenia.

Czytaj więcej: TAJEMNICE WULKANÓW

ANDRZEJKI W MYVINCI

Andrzejki to od lat jedno z ulubionych świąt dzieci w przedszkolu MyVinci Preschool. 30 listopada nauczycielki zadbały o magiczny wystrój sal, a same przebrały się za wróżki.

Czytaj więcej: ANDRZEJKI W MYVINCI

HALLOWEEN W MYVINCI

Pod koniec miesiąca w MyVinci Preschool tradycyjnie odbył się Bal Halloween. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach - tworzyły ozdoby i projektowały stroje.

Czytaj więcej: HALLOWEEN W MYVINCI

WYCIECZKA DO LASU

 

Jesienna wycieczka do lasu z MyVinci Preschool, czyli niezwykła lekcja przyrody z panem Wojtkiem. Podczas eskapady do nadleśnictwa Chojnów dzieci poznały zasady zachowania w lesie.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO LASU
MyVinci Preschool Biały Kamień:

Osiedle Eko Park, ul. Biały Kamień 7, 02 - 593 Warszawa, Polska
j.dycha@myvinci.edu.pl
(+48) 786-890-047

MyVinci School & Preschool Czerska:

ul. Czerska 14, 00 - 732 Warszawa
sekretariat@myvinci.edu.pl
(+48) 533-334-541

Jesteśmy niepubliczną placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Biura Edukacji m.st. Warszawy pod numerem 117/PPN oraz 177/PPN.