W Międzynarodowy Dzień Ziemi dyskutowaliśmy o różnych sposobach ochrony środowiska — tego najbliższego i dalszego. Wspólnie więc przypominaliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Rozmawialiśmy o potrzebie sadzenia drzew, pielęgnowania roślin. Jednak nie poprzestaliśmy tylko na rozmowach. Dzieci przygotowały pracę plastyczną na Dzień Ziemi. Sprzątaliśmy najbliższe otoczenie oraz pobliski park Pole Mokotowskie. Ilość zebranych śmieci unaoczniła dzieciom skalę problemu i skutecznie zachęciła do ograniczania zużycia plastiku. Po tak pouczającym dniu dzieci w widoczny sposób starają się oszczędzać takie zasoby jak prąd czy woda oraz chętnie angażują się w codzienną segregację odpadków.