Dla niektórych rodziców koncepcja uczenia maluszków czytania wydaje się nie do przyjęcia. Większość z nich sądzi, że takie działanie zmierza do odbierania najmłodszym dzieciństwa.

Chyba są jednak ważne argumenty przemawiające na rzecz podjęcia tego wysiłku. Korzyści jakie przynosi nauka małych dzieci czytania wykracza daleko poza zdobycie samej umiejętności.

Z pewnością nikt nie wyjaśni tego lepiej niż prof. Glenn Doman - twórca naukowej metody nauczania dzieci czytania, założyciel Institutes for the Achievement of Human Potential z siedzibą w USA, niekwestionowany autorytet tej dziedzinie.

Polecamy jego krótką wypowiedź w tym temacie, a także wszystkie inne.