Dlaczego uważamy, że proponowany przez nas program jest dobrym wyborem?

Mając na uwadze fakt, że program MyVinci jest całkowicie nowym rozwiązaniem wielu rodziców pyta o podstawy do twierdzenia, że jest to dobre rozwiązanie dla ich dzieci.
Przede wszystkim program MyVinci jest nowatorski, rewolucyjny i nie ma pierwowzoru, ale jego elementy składowe były od dawna używane i testowane przed rodziców i wychowawców szkolnych i przedszkolnych.
Prawie każdy z nas słyszał o rodzinach wielojęzycznych. W najprostszej wersji chodzi o małżeństwa osób z różnych krajów, w których tata mówi do dziecka zawsze w jednym języku, a mama zawsze w drugim. Bywa tez tak, że dziadkowie mówią w trzecim, a otoczenie w kolejnym. Od razu przypominamy sobie, że te dzieci od maleńkości potrafią rozróżnić języki i zwracać się do konkretnych osób w odpowiednich dla nich języku. Posiadają one zazwyczaj ogromną łatwość przechodzenia z języka na język. W tej sytuacji oferowanie przez nas zajęć dla dzieci w pięciu językach nie jest w zasadzie niczym nowym. Jest to wyłącznie sformalizowanie pewnych, przetestowanych już rozwiązań. Nadając im ramy instytucjonalne i działając na podstawie najnowszych odkryć naukowych jesteśmy w stanie zaproponować dzieciom coś czego nigdy później nie da się nadrobić - podstawy pod posługiwanie się pięcioma językami na poziomie języka ojczystego.

*

Dzieci uwielbiają eksperymentować. Chyba każdy rodzić pamięta jak jego dziecko z przejęciem zajmowało się przelewaniem wody, obserwowaniem po raz pierwszy rybek, słuchaniem instrumentów muzycznych, sprawdzaniem konsystencji kaszki mannej. To nic więcej jak naturalna ciekawość, która pobudza młode umysły do działania. To zazwyczaj rodzice nie wytrzymują takich zabaw i odwodzą od nich dzieci w obawie przed szkodami, które dziecko mogłoby wyrządzić. W ramach programu MyVinici ta naturalna ciekawość jest podtrzymywana i podsycana przez ciągłe stymulowanie dzieci do badania nowych zagadnień. W zasadzie nie robimy niczego nowego, ale w sposób uporządkowany i bezpieczny oferujemy dzieciom zaspokajanie ich ciekawości.
Nowatorskie podejście do nauczania dzieci sparafrazowane w haśle - Learninig-by-playing - to podparte badaniami naukowymi i latami doświadczeń z dziećmi, stwierdzenie faktu, że najlepszą nauką jest zabawa. W naszych przedszkolach zapewniamy, że realizowane zajęcia są odbierane przez dzieci jako zabawa. Dzięki temu prezentowane treści są przyswajane automatycznie i pozostają w pamięci na długo przyczyniając się wydatnie do rozwoju intelektualnego dzieci.

Po przeczytaniu powyższych słów można by w zasadzie dojść do wniosku, że każdy może przygotować program, który w sposób łatwy i przyjemny stworzy z małych ludzi geniuszy. Niestety nie jest to aż tak proste, ponieważ zebranie odpowiednich badań naukowych, zgromadzenie odpowiedniego doświadczenia życiowego oraz zawodowego w zakresie pedagogiki jest czymś unikalnym. Dopiero połączenie tych - niby oczywistych - elementów z bardzo szerokiego spektrum dziedzin może zaowocować stworzeniem naprawdę efektywnego rozwiązania.

Skuteczność przygotowanego przez nas programu jest gwarantowana z jednej strony przez wyniki badań prowadzonych na wiodących uczelniach na świecie, a z drugiej - przez lata doświadczeń osób tworzących nasz zespół w wychowaniu i kształceniu dzieci własnych i cudzych. Sukcesy życiowe i naukowe dzieci twórców naszej instytucji stanowią rękojmię powodzenia naszego przedsięwzięcia.

Nie powołujemy tutaj szczegółowych badań, które zostały użyte to stworzenia naszego programu, ponieważ stanowią one nasze know-how. Wspomnieć można jednak, że działamy głównie w oparciu o rezultaty pracy takich znanych badaczy jak Glenn Doman, Matoko Schichida, Paul Dennison, Allan Snyder, Geoffrey Underwood, Gary Marcus, Ian Robertson, Dan Ariely. Jednak program MyVinci został opracowany na podstawie osiągnięć jeszcze innych naukowców, a odnalezienie ich wymagało wielu miesięcy pracy.