Kilka dni temu w Gazecie Wyborczej przy okazji premiery filmu o profesorze Geraldzie Hütherze pojawił się wywiad przeprowadzony z Marzeną Żylińską, doradczyni minister edukacji.
Film dokumentalny "Alfabet" zrealizowany przez Erwina Wagenhofera porusza temat nowej formy szkoły, która odchodzi o powszechnie znanych standardów, uwalniając w młodych ludziach ich umysły spod szkolnego kieratu.
W rozmowie poruszane są kwestie dotyczące naturalnego zainteresowania dzieci światem, które zanika podczas lat szkolnych na skutek niezmiennie stosowanych błędnych metod nauczania.
Dzieci, które uczęszczają do szkół realizujących program prof. Hüthera w Niemczech uczą się we własnym tempie i w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami. Szczególną uwagę poświęca się też współpracy w grupie i odpowiedzialności za własne zadania.
Do szkół uczęszczają dzieci w wieku ponadpodstawowym, a więc od klasy piątej aż do młodzieży w wieku maturalnym.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu w wydaniu elektronicznym Gazety Wyborczej.