Sen? Muzyka klasyczna? Sport?- Czy wśród nich jest "złoty środek” na wychowanie mądrego dziecka?
Aby mózg dziecka sprawnie pracował i przyswajał informację, musi być spełnionych wiele czynników. Z pozoru nic trudnego, bo przecież wszyscy staramy się, aby nasze dziecko się zdrowo odżywiało, jadło śniadanie przed wyjściem do przedszkola czy szkoły, a w ciagu tygodnia planujemy mu wiele dodatkowych zajęć.
Co jednak, gdy dziecko z natłoku zajęć nie wysypia się?

Według ostatnich badań naukowców z Harvard Medical School w Bostonie dzieci, które się nie wysypiają, mają kłopoty z koncentracją. Okazuje się zatem, że sen jest najważniejszym czynnikiem w rozwoju umysłowym naszego dziecka. Najważniejszym, lecz nie jedynym.

Aby wspomóc zapamiętywanie wiedzy przez dzieci, prof. Nina Kraus z Northwestern University zachęca od lat do nauki gry na instrumencie. Jej badania wykazały, że dzieci które miały lekcje muzyki, m.in. szybciej uczyły się pisać i czytać.

W British International Academy - Kids proponujemy dzieciom zajęcia, które będą je rozwijać w każdej dziedzinie. Chcemy, aby były w stanie w naturalny sposób więcej zapamiętywać i miały bogatszy zasób słownictwa od swoich rówieśników.
Stawiamy duży nacisk na kontakt dzieci z muzyką - maluchy słuchają klasycznych dzieł np. Mozarta, ale również uczą się grać na skrzypcach i innych instrumentach.

Specjaliści od układania programu nauczania w naszym przedszkolu czerpią wiedzę z najnowszyc badań uznanych instytutów i wybierają z nich rozsądnie te, które naszym dzieciom najbardziej się przysłużą.

Zachęcamy do poczytania o naszym programie.