W najbliższy weekend dzieje się tyle, że postanowiliśmy stworzyć przewodnik po weekendowych wydarzeniach w Warszawie!
Wśród wybranych propozycji znajdą się warsztaty etnograficzne, wystawa, wydarzenie muzyczne, pokazy animacji rosyjskich oraz warsztat z wiązania chusty po japońsku. :)

Zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)

Wydarzenia etnograficzne:

EtnoSfera 16 listopada (sobota) - uwaga: zapisy!
Egipt: Dar Nilu - Sobota, 16 listopada, godz. 11:00 (dzieci 5-10 lat)
Peru: Złote Miasto i Dary Pachamamy - Sobota, 16 listopada, godz. 12:00 (dzieci 5-10 lat)

Muzeum etnograficzne - uwaga: zapisy!
Ameryka. Indianie Amazonii. - Niedziela 17 listopada, godz. 15:30.

Warsztat rodzinny dla dużych i małych z wykonywania glinianych gwizdków w kształcie egzotycznych ptaków. Warsztat prowadzony pod kierunkiem artysty ceramika Rajmunda Kicmana.

Pierrogernia przy Pl. Konstytucji - Zwalcznude.pl - uwaga: zapisy!
„Tajemnice NAZCA” czyli warsztaty o Peru. -Sobota 16 listopada, godzina 12:00 (dzieci 4-6 lat).
Kultura i tajemnice Inków "w pigułce", a przy tym mnóstwo zabawy przy tworzeniu peruwiańskich instrumentów i poznawaniu peruwiańskich melodii.

Warsztaty rodzinne w Zachęcie - uwaga: zapisy!
Warsztat towarzyszący Wystawie "Domy srebrne jak namioty". - Niedziela 17 listopada, godz. 12:30 (dzieci w wieku 3-6)
Po zapoznaniu się z kultura i historią Romów, uczestnicy wykonają za pomocą aparatów fotograficznych komiksy ukazujące romski świat.

Wydarzenia kulturowe:

Kinoteka
Mały Sputnik - Bajkowy weekend  - Weekend 16 - 17 listopada od godz. 10:00

W wybranych salach Kinoteki wyświetlane będą rosyjskie filmy animowane. Sekcja: Mały Sputnik.

Restauracja Japońska Inaba
Japoński węzełek - Niedziela 17 listopada, godz. 12:00-17:00
Warsztaty dla dzieci, relaks dla rodziców w Restauracji Japońskiej Inaba. Wymagany rekwizyt - chusta :)

Filharmonia Narodowa
Na dworze Króla Słońce - Niedziela 17 listopada godz. 11:00 (dzieci 3-6 lat).

Muzyczna opowieść o przepychu życia na barokowym dworze Ludwika XIV we Francji.

Jazz Jamboree 2013
Anna Serafińska Groove Machine - Niedziela, 17 listopada, godz. 20:00
Inauguracyjny koncert festiwalu muzyki jazzowej w Warszawie odbędzie się w Teatrze Syrena. Bilety w cenie 50zł do nabycia w kasie Teatru.
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu, który potrwa do 20 grudnia 2013 r. na stronie Jazz Jamboree 2013.