Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody UNESCO! Tegorocznym celem jest uświadomienie znaczenia kooperacji w sprawie wody, która jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu socjoekonomicznym wszystkich krajów.

Jak malować na wodzie? Co się dzieje w oczyszczalni ścieków? Te i inne odpowiedzi znajdziecie na pikniku z okazji Światowego Dnia Wody, organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawy.

Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 marca w godzinach 10:00 - 18:00 na Płycie Desantu przy ulicy Solec.
Dzieci będą miały możliwość wziąć udział w konkursach i zabawach, a wieczorem wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy.
Atrakcje zaplanowane dla najmłodszych to eksperymenty chemiczne, budowanie oczyszczalni ścieków z klocków lego, warsztaty plastyczne i występ zespołu "Siostry czarodziejki".
Rodzice będą mogli zobaczyć pokaz malowania na wodzie i skorzystać z porad dietetyka.

Wyjątkową atrakcją pikniku będzie możliwość wyjazdu autokarami do najnowocześniejszej polskiej Oczyszczalni Ścieków "Czajka".

W naszym przedszkolu ważna jest edukacja ekologiczna i ochrona środowiska. Podczas różnych zabaw i zajęć staramy się umożliwiać dzieciom poznawanie przyrody i wskazywać zagrożenia i sposoby jej ochrony, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu z okazji Światowego Dnia Wody w Warszawie, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi zgłębią zagadnienia związane z ochroną naszego środowiska.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Źródło zdjecia: unwater.org