Książka Adele Fabere i Elaine Mazlish

Kultowa książka pełna ciekawych, uniwersalnych, inspirujących porad jak zbudować dobrą relację z dzieckiem.

Autorzy w przystępny sposób tłumaczą przyczyny najczęstszych dziecięcych zachowań. Dostarczają nowoczesnych i praktycznych rozwiązań na skuteczną komunikację z dzieckiem. Idealna pozycja czytelnicza, gdy czujesz, że mimo szczerych chęci każda rozmowa z dzieckiem przypomina rzucanie „grochem o ścianę”.

Opadasz z sił, ponieważ żaden sposób nie udaje Ci się dotrzeć do młodego człowieka? Okazuje się, że nie trzeba wielogodzinnych spotkań mediacyjnych, żeby szybko pozbyć się frustracji związanej z brakiem porozumienia. Kilka podstawowych błędów popełnianych w codziennej komunikacji możemy wyłapać już podczas lektury Adele Faber i Elaine Mazlish. Samo uświadomienie sobie tego co robimy źle, już jest krokiem naprzód. Pozostaje jeszcze wyćwiczyć zdrowe nawyki, żeby nie wracać do starych wzorców.

Dzięki książce wreszcie przestaniesz zgadywać, dlaczego dzieci odcinają się i nie chcą wysłuchać tego, co mają do powiedzenia ich opiekunowie.  Dowiesz się, jak zbudować zaufanie, dzięki któremu dzieci otwierają się i zaczynają rozmawiać,  słuchać... dostrzegać dobre intencje. Wgłębiając się w treść książki, zaczynamy rozumieć, że empatia jest bazą budującą porozumienie nie tylko w komunikacji z dziećmi, ale również z dorosłymi – na gruncie prywatnym i zawodowym. Relacje rodzic — dziecko, często do złudzenia przypominają relacje szef — pracownik.

Co wyróżnia tę kultową książkę na tle innych? Przede wszystkim przystępność, pozbawiona moralizatorskiego tonu treść oraz zestaw ćwiczeń, dzięki którym czytelnik od razu może wdrażać wskazówki w życie i zmieniać swoje codzienne życie. Książka lekka, łatwa, przyjemna i pożyteczna — w której każdy (niezależnie czy jest rodzicem) znajdzie jakąś korzyść dla siebie.