W obecnych czasach, niemal każdy rodzic posyłający dziecko do wielojęzycznego przedszkola chciałby zapewnić dziecku wysokiej jakości edukację, i oczywiście możliwie szybko zauważać rezultaty i słyszeć jak dziecko mówi w obcym języku czy rozpoznaje angielskie słowa. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na naukę danego języka jest osłuchiwanie się z jego brzmieniem od najmłodszych lat. Dlatego właśnie lekcje z native speakerem wydają się tu dobrym rozwiązaniem. Tylko jak wybrać dobrego native’a i czy jego narodowość ma znaczenie? Amerykanin, Brytyjczyk ? A może po prostu świetnie mówiący po angielsku Polak – który większą część życia spędził w anglojęzycznym kraju?

 

NATIVE SPEAKER KTO TO?

 

native speaker angielski

 

Kim właściwie jest native speaker? To osoba, która uczy ojczystego języka i ma przygotowanie do prowadzenia zajęć. Zna więc metody, za pomocą których dotrze do kilkuletniego ucznia. Lekcje z nativem w przedszkolach najczęściej prowadzone są w grupach. O ile ta grupa nie jest zbyt liczna – taka lekcja ma wiele zalet. Przede wszystkim zajęcia stają się zabawą – bieganie z rówieśnikami sprawia dzieciom dużo radości. Zamiast odczuwać zmęczenie czy rozdrażnienie koniecznością skupienia się na jakiejś kartce – dzieciaki po prostu świetnie się bawią, ucząc się „przy okazji”. 

 

NATIVE SPEAKER WARSZAWA CZY NATIVE SPEAKER ONLINE?

 

nauczyciel angielskiego dla dzieci

 

Prawdą jest, że dzieci dużo szybciej i łatwiej przyswajają język kiedy coś ich zafascynuje. Wtedy momentalnie zapamiętują obcojęzyczne wyrażenia Dobry native speaker potrafi więc oczarować kulturą danego języka, dosłownie przenieść ucznia w inny, kolorowy świat kraju, który ma się ochotę wciąż na nowo odkrywać. Nauka nie polega wtedy na powtarzaniu nudnych ćwiczeń, ale staje się ekscytująca przygodą. Przy takim trybie nauki uczeń sam próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania, nawet nie do końca będąc świadomym, że uczy się języka. Native speaker to dobre rozwiązanie dla kilkuletniego dziecka, aby zaczepić w dziecku pasję i nauczyć myślenia w danym języku. Na dalszej drodze edukacji może wspierać się pomocą wykwalifikowanego polskiego nauczyciela. To dobre rozwiązanie w kontekście przygotowań do jakiegoś egzaminu, wyjazdu zagranicznego etc. 

 

NATIVE SPEAKER ANGIELSKI vs POLSKI NAUCZYCIEL ANGIELSKIEGO

 

angielski dla dzieci 

Dobry nauczyciel? To dla każdego ktoś inny. Przede wszystkim dobry Native speaker :

 

  • ·        powinien mieć doświadczenie i umiejętność łatwego nawiązywania relacji z dziećmi,
  • ·        musi być wiarygodny dla dziecka. To osoba, która szczerze lubi pracować z dziećmi, nie wchodzi w tę rolę tylko na chwilę,
  •       wie jak wzmocnić poczucie wartości dziecka, by czuło się zachęcone do aktywnego udziału w lekcjach,
  •           wie, jak zachęcić młodego ucznia do pracy bez wywierania presji,
  •       często przekazuje pozytywnie motywujące komunikaty zwrotne,
  •      powinien mieć cierpliwość. Dla osoby, która irytuje się ciągłym powtarzaniem, szybką utratą uwagi dziecka (małe dziecko przeciętnie skupia swoją uwagę na 15-20 minut) - praca może być trudna. Taki nauczyciel prawdopodobnie lepiej odnajdzie się w uczeniu starszych dzieci lub dorosłych.

 
Niewątpliwą wartością native speakera jest jego akcent. Z drugiej strony, native speakerom także zdążają się błędy w wymowie. Dlaczego? Rzadko kto używa swojego rodzimego języka perfekcyjnie.

 

Większość ludzi w ciągu życia przejmuje rozmaite nawyki z otoczenia, dalekie od poprawnej wymowy. Polski lektor przykłada większą wagę do poprawności wymowy, choć jego brzmienie nigdy nie będzie w pełni autentyczne. Z naszych obserwacji wynika, że dla części rodziców ważna jest także znajomość języka polskiego u nauczyciela języka obcego. W innym przypadku opiekunowie nie są w stanie rozmawiać z nauczycielem o postępach dziecka.

Zdarza się, że dla samego dziecka rozmowa z native speakerem nie znającego polskiego jest zbyt stresująca. Dla bardzo nieśmiałych dzieci często rozmowa z polskim nauczycielem daje więcej komfortu, a nauka jest bardziej efektywna.

 

W MyVinci dzieci są pod opieką zarówno native speakerów jak i wykwalifikowanych lektorów polskiego pochodzenia. Dzięki takiemu doborowi nauczycieli nasza placówka zapewnia dziecku holistyczną naukę języków. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz na Dni Otwarte, by dowiedzieć się więcej na temat naszych metod nauczania.

 


MyVinci Preschool Biały Kamień:

Osiedle Eko Park, ul. Biały Kamień 7, 02 - 593 Warszawa, Polska
j.dycha@myvinci.edu.pl
(+48) 786-890-047

MyVinci School & Preschool Czerska:

ul. Czerska 14, 00 - 732 Warszawa
sekretariat@myvinci.edu.pl
(+48) 533-334-541

Jesteśmy niepubliczną placówką wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Biura Edukacji m.st. Warszawy pod numerem 117/PPN oraz 177/PPN.